Polyamid

POLİAMİD (PA)

EKSTRÜDE POLYAMİD PA6

Poliamid dünyanın en çok tanınan ve kullanılan mühendislik sınıfı termoplastiklerinden biridir. Yüksek mukavemet, iyi tokluk, olağanüstü kimyasal direnç ve mükemmel aşınma ve aşınma direncinin benzersiz kombinasyonu, onu birçok endüstride ürün tasarımları için tercih edilen malzeme haline getirmiştir. Pirinç ve bronz gibi aşınma dereceli metalleri değiştirmek için kullanıldığında, başka hiçbir malzeme Polyamid’in daha uzun aşınma ömrü, hafifliği ve düşük fabrikasyon parça maliyeti kombinasyonunu sağlamaz.
BURÇ MPÇ, çok geniş ebat seçeneği ile Ekstrüde PA6 levha ve çubuk üretmektedir.
PA6 büyük parçalar için uygun, ağır hizmet tipi, darbelere ve kimyasallara dayanıklı bir malzemedir. Düşük ve orta hızlarda yüksek aşınma direncine sahiptir ve özellikle kum veya tozla temas gibi zorlu koşullar altında çalışır. Dengeli mekanik özellikleri ve olağanüstü işlenebilirliği sayesinde PA6, çok çeşitli uygulamalar için ideal mühendislik malzemesidir.
Poliamid levhalar ve çubuklar, yüksek dayanıklılık ve mukavemetlerinden dolayı tekstil, otomotiv, savunma, havacılık, demiryolu, deniz taşıtları ve makine endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ulaştırma imalat sanayii, poliamid (PA 6, PA 6.6, PA 12) tüketiminin% 35’ini oluşturan başlıca tüketicidir.

  • 98 ° C Sürekli Kullanım Sıcaklığı
  • Mükemmel Tokluk ve Dayanıklılık
  • Üstün Aşınma Direnci
  • İyi Kimyasal Direnç
  • Yüksek Mukavemet ve Sertlik