Peek

PEEK

PEEK (Polietereterketon), olağanüstü performans özelliklerinin gerçekten eşsiz bir kombinasyonunu sunan yarı kristal yüksek sıcaklıklı bir termoplastiktir.

Diğer mühendislik polimerleriyle karşılaştırıldığında, bu malzeme her performans kategorisinde en iyi ya da neredeyse en iyisidir. PEEK, çok düşük duman oluşumu ve toksik gaz emisyonu ile 260 ° C’lik bir bağıl termal endekse sahiptir. Ek olarak, bu malzeme geniş bir sıcaklık ve frekans aralığında stabil kalan mükemmel elektriksel özellikler sergiler.
PEEK, çok çeşitli organik ve inorganik sıvılara kimyasal olarak dirençlidir ve tüm yaygın çözücülerde çözünmez. Ayrıca buhar ve sıcak sudan etkilenmez ve nem emme oranı çok düşüktür. Bu malzeme iyi aşınma direnci, üstün boyutsal stabilite ve makineler kolayca sunar.
Dayanıklılığı nedeniyle PEEK, rulmanlar, piston parçaları, pompalar, Yüksek performanslı sıvı kromatografi kolonları, kompresör plakası vanaları ve elektrik kablosu yalıtımı gibi zorlu uygulamalarda kullanılan ürünleri üretmek için kullanılır. Ultra yüksek vakum uygulamalarıyla uyumlu birkaç plastikten biridir. PEEK, tıbbi implantlarda, örneğin nöroşirurjik uygulamalarda kısmi bir yedek kafatası oluşturmak için yüksek çözünürlüklü manyetik rezonans görüntüleme (MRI) ile birlikte kullanılan gelişmiş bir biyomalzeme olarak kabul edilir.
PEEK, omurga füzyon cihazlarında ve takviye çubuklarında artan kullanım bulmaktadır. Havacılık, otomotiv ve kimyasal proses endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. [8] PEEK contaları ve manifoldları sıvı uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. PEEK ayrıca sürekli yüksek sıcaklıkların (260 ° C’ye kadar) yaygın olduğu uygulamalarda da iyi performans gösterir. Bu ve düşük ısı iletkenliği nedeniyle, sıcak ucu soğuk uçtan termal olarak ayırmak için FFF baskıda da kullanılır.

  • 260 ° C Sürekli Kullanım Sıcaklığı
  • Kolayca İşlenmiş ve Üretilmiştir
  • Yüksek Sıcaklıkta Mükemmel Mukavemet.
  • Kimyasallara Çok Dayanıklı
  • Üstün Elektriksel Özellikler