Akrilik

PMMA

Akrilik

Akrilik, optik olarak şeffaf, akrilik nemden etkilenmeyen ve mükemmel bir ağırlık / ağırlık oranı sunan amorf bir termoplastiktir.
Şeffaf Akrilik Levha, bugün dünyada en çok kullanılan ve çok yönlü plastik kaplama malzemelerinden biridir.
Akrilik levhalar, dış hava koşullarına mükemmel dayanımda ve optik netliğe sahip güçlü, hafif, cam benzeri plastiktlerdir. Camdan on yedi kat daha güçlü, yarı ağırlığa sahip şeffaf akrilik levhalar, daha az kırılma değişikliği olduğu için daha güvenli bir seçenektir. Akrilik levha sadece sağlam ve dayanıklı bir seçenek olmakla kalmaz, aynı zamanda% 100 geri dönüştürülebilir. Akrilik Levhalar rakipsiz çok yönlülük sunar ve özel aletlere ihtiyaç duymadan imalatı, yapıştırılması ve bükülmesi kolaydır. BURÇMETAL müşterilerine şeffaf, renk ve tonlarda Akrilik ürünler sunmaktadır.
Akrilik ayrıca ultraviyoleye, radyasyona ve hava koşullarına karşı mükemmel direnç sunar. Renklendirilebilir, kalıplanabilir, kesilebilir, delinebilir ve şekillendirilebilir. İki temel Akrilik Levha türü vardır ve üretim süreci, özellikleri ve performansı farklı olan ürünlerdir. Bunlar Döküm Akrilik ve Ekstrüde Akrilik levhalardır.
Hücre Döküm (Cell Cast) Akrilik Levhalar, mükemmel teknik özellikler ve yüksek mukavemet ile olağanüstü yüksek kaliteye sahiptir. Daha fazla mekanik özelliklere sahiptir, kullanımı, işlenmesi ve imalatı kolaydır, talaşlı imalat için tercih edilir.
Ekstrüde Akrilik Levhalar ise, yüksek vakumla şekillendirilebilirliğe sahiptir (vacum thermoforming) ve karmaşık şekillerin gerekli olduğu uygulamalar için idealdir. Çalışma kolaylığı nedeniyle tabela ve teşhir uygulamaları için ideal malzeme seçimidir.
Akrilik ürünler işleme ve imalat için standart stok şekillerinde sağlanmaktadır. Optik netliği sayesinde genellikle camın yerine kullanılır; PMMA akrilik, camdan daha esnek, daha hafif ve daha güçlüdür, ayrıca daya yüksek kimyasal direnç ve hava koşullarına dayanıklılığa sahiptir.

  • Akrilik Çubuk
  • Akrilik Levha